» YETER ARTIK ÇOK OLDUNUZ

YETER ARTIK ÇOK OLDUNUZ

Dünya üzerinde yaşayan Türkler için tarihi, kültürel ve manevi açıdan büyük öneme sahip Nevruz Bayramı’nı sahiplenip amaçlarına ulaşmakta bir propaganda aracı olarak kullanmaya çalışan etnik bölücü terör örgütü PKK ile yandaşlarının bu amaç doğrultusunda düzenledikleri kutlamalara katılan BDP milletvekillerinin sözlü ve fiili saldırıları dengesizliklerini bir kez daha ortaya koymuştur.
Paylas
YETER ARTIK ÇOK OLDUNUZ
Konuk Yazarlar - 23 Mart 2011, Çarşamba 11:14:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nitekim bu amaç doğrultusunda Silopi'de gerçekleştirilen nevruz kutlamaları sırasında BDP'nin İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel'in Emniyet amirine yönelik gerçekleştirmiş olduğu sözlü hakaret ile tokatlama olayının anlaşılır ve kabul edilir bir yanı olmamakla birlikte bu hain saldırı sadece Emniyet Mensubunun şahsına yönelik değildir. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Büyük Türk Milleti'ne yönelik gerçekleştirilmiş bir hain saldırıdır. Manevi açıdan bu önemli günü provokatif eylemlerinde araç olarak kullanıp etnik bölücü terör örgütü PKK'nın siyasi kuruluşu gibi hareket eden sözde siyasi parti BDP'nin İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel denen zatı onursuz, hain ve alçak davranışından dolayı şiddetle kınıyorum. Sabahat Tuncel denen bu zat 2007 Temmuz'una kadar kaldığı cezaevini ve cezaevi günlerini özlemiş olmalı ki bu hain saldırıyı gerçekleştirmiştir. Ancak şunu da iyi bilmelidir: Cezaevi günlerini fazla özlemesine gerek olmadığını ve günün birinde o günlerine geri döneceğini asla unutmasın!

Öte taraftan aynı amaçla Van'da düzenlenen kutlamalar sırasında da söz konusu sözde siyasi partinin Van Milletvekili Özdal Üçer denen zatında haddini aşarak çevik kuvvette görevli polis memurunun başından resmi görev şapkasını çekip almasının da kabul edilir ve anlaşılır bir yanı yoktur. Özdal Üçer denen bu zat bu davranışıyla sadece devletin kolluk görevini yerine getiren polis memuru ile dalga geçmeye çalışmamış aynı zamanda bizzat Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Büyük Türk Milleti ile dalga geçmek istemiştir. Ancak bu zatın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kendilerine milletvekili olmalarından ötürü tanıdığı dokunulmazlık zırhının arkasına saklanarak sözlü ve fiili saldırı gerçekleştirmesi bir onursuzluk örneğidir.

Çünkü bugün cüzdanlarında taşıdıkları Türkiye Cumhuriyeti Devleti nüfus cüzdanı ile pasaportu sayesinde dünyanın her tarafında itibar gören bu zatlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne kaldırdıkları elleri ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve Büyük Türk Milleti'ni hedef almışlardır. Bugün kendilerine ödenen milletvekili maaşları ve sunulan hizmetlerin bedeli o polislerin maaşlarından kesilen vergi katkılarından karşılanmaktadır. Kendilerine sunulan dokunulmazlık zırhını bırakın canını dişine takıp bu milletin güvenliğini sağlamaya çalışan polislere karşı değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir vatandaşına dahi kullanma hakları yoktur. Bu dengesizlikleri sayesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Büyük Türk Milleti'nin gözünde daha da aşağılanmışlardır. Ve milletimiz bu zatların ne yapmak istediklerini bir kez daha görmüştür.

Ayrıca aynı partinin Batman Milletvekili Bengi Yıldız denen zatında basına yansıyan resimlerinde kutlamalar sırasında elinde taşla üzerinde terörist kıyafetiyle tarafının ne olduğu açıkça gözükmektedir.

Devletin imkânlarından yararlanıp TBMM'ye bir türlü uyum sağlayamayan bu zatların bu davranışlarının vekillikle bağdaşır bir yanı bulunmamaktadır. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden maaş aldıkları halde kendilerini dağdaki terörist zannetmektedirler. Eğer dağdaki terörist iseler TBMM'nin havasını soluyup milletin ödediği vergilerden maaşlarını alıp dokunulmazlık zırhına bürünmek yerine kendilerini yakıştırdıkları Kandil'e gitsinler. Yok, TBMM'de milletvekilliği yapmak istiyorlarsa önce sırtlarındaki terörist kıyafetlerini ve ayaklarındaki mekap ayakkabılarını çıkartıp etnik bölücü terör örgütü PKK ile olan her türlü organik ve inorganik bağlarını kesip atıp adam gibi milletin ve devletin yararına faydalı işler yapıp vekilliklerini yapsınlar. Devlet memuruna "defol!" demek yerine bu durumlardan şikâyetçiler ise gönülleri gibi akılları da Kandil'de ise o zaman kendileri defolup gitsinler!

Ahmet Türk denen zata karşı bir vatandaşın bir yumruk atması neticesinde ayağa kalkan bu zatlar maalesef şiddetin en alasını kendileri kullanarak şiddetten yana olduklarını bir daha gözler önüne sermişlerdir. Maalesef kendilerine gelince şiddet zararlı ama vatandaşa veya bir devlet memuruna yönelik olarak kendileri gerçekleştirdiklerinde pişman olmayıp haklılıklarını dile getirmektedirler. Sen kalk devletin memuruna tokat at! Öteki kalksın devletin memurunun üniformasının kepini alsın! Ondan sonrada biz haklıyız desinler. Oldu olacak o memurları cezalandıralım. Bu hangi adalette, hangi hukuk sisteminde vardır?

Burası Türkiye Cumhuriyeti Devletiİsteyen istediği gibi cirit atamaz. Burada orman kanunları geçerli değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü vardır. Milletvekillerinin dokunulmazlık zırhlarından da üstündür. Bu nedenle bu yaşanılan hain saldırılar karşısında son noktasına kadar hukuk kuralları işletilmelidir. Savcıların hazırlayacağı dosyalar neticesinde TBMM'ye gelmesi muhtemel yargılama izni için TBMM çatısı altındaki BDP haricinde bulunan siyasi partiler bir olup bu vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına onay verip bu zatlara yargı yolunu açmalıdırlar. Herkes istediği gibi cirit atıp dokunulmazlık zırhına bürünüp yaptıkları yanına kar kalmamalıdır. Bu TBMM çatısı altında görev yapan tüm siyasi partilerin ve milletvekillerinin görevidir.

Bir kez daha etnik bölücü terör örgütü PKK'nın yan kuruluşu gibi görev yapan sözde siyasi parti BDP'nin milletvekilleri Sabahat Tuncel, Özdal Üçer ve Bengi Yıldız denen zatları sözlü hakaret ve fiili saldırılarından dolayı şiddetle kınıyorum. Ve Türk Adaletine güveniyorum!

22 Mart 2011

Reyhan İŞERİ

Terör Uzmanı – Siyaset Bilimci

OKUYUCU YORUMLARI

2 Yorum Yapildi
Yorum
Süleyman Nafiz Ergünay - 20 Ağustos 2011, Cumartesi 21:17:12
Aziz Türk milleti,şu fotoğrafa iyi bakın ve devlet ile bu devleti teşkil eden millete yapılan hakareti unutmayın, kimlerin ne kadar şımardığını iyice görün ve tanıyın.Bunlara verilecek cevabın uzak olmadığını,devletin gücünün ne olduğunu bunlara öğretmenin zamanı geldide geçiyorda. Elbet bir gün bunlar bunun hesabını vermeliler,azgınlıklarının ve güvendikleri kandil düşüncelerinin hesabını vermeliler. Tabiiki bu milletin bir ferdi olarak ben böyle düşünüyorum, başkaları ne düşünür bilemem ama hesap, hesaptır. Ya kandilde kandil yakarlar,yada bu yaptıklarının yanlarına kalmayacağını bilerek,devletin soracağı hesaba hazırlansınlar.Artık hesap kaçınılmaz olmuştur.Saygılarımla.
Begendim 0 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
Yorum
Süleyman Nafiz Ergünay - 23 Mart 2011, Çarşamba 22:41:28
"ECELİ GELEN İT CAMİ DUVARINA SİYER" derler.acaba doğrumu?Hergün bir yerde Aziz milletin sabrı test ediliyor,bereket aklı selim var.Millet sabrediyor.Çanakkalede şahlanan Milli şuur, Anadoluda da şahlanırsa kendileri kaçacak yer ararlar. Bizleri TÜRK-KÜRT halkının kardeşliğini bozmaya çalışan,birbirlerine düşürmek için çabalaynlara fırsat vermeyelim. TBMM derhal bunların yaptıklarına karşı bir çözüm yolu bulup ağızlarının payını vermelidir. Diye düşünüyorum.Siz kardeşlerim ne dersiniz.
Begendim 0 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

FaceBook

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir