» Siyasi Ahlak Ve Algı

Siyasi Ahlak Ve Algı

Türkçe düşünüp,Türkçe konuşmaya var mısınız?
Paylas
Siyasi Ahlak Ve Algı
Sağlık - 05 Mart 2018, Pazartesi 19:47:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yönetme gerçeği hayatın bütün alanlarında mevcudiyetini gösterir.Bu açıdan herkes yöneten ve yönetilen olarak bir biçimde bu gerçeğin içindedir.Devlet içindeki yönetim,yani siyasal erk gücü,hayatımızın bütün alanlarını etkiler.

Siyasal iktidarı elde etme,hep cazip hale gelmiştir.Bu cazibe insanların gözünü, gerçekleri göremez hale getirmiştir.Bunun sonucu algı operasyonları oluşturulmuş.Ak-kara,yanlı-doğru.Suçlu-suçsuz birbirlerine karıştırılmaları istenmiştir.Öylede olmuştur.“Demokrasi” halkın kendi kendini yönetme biçimi olarak tanımlanmaktadır.Siyasal iktidarı ele geçirmek ise meziyet sanılmaktadır. Asıl meziyet insanların eşrefi mahlukat olarak kalmaları olduğu hep unutulmaktadır.

Ülkemiz de,siyasal iktidarı ele geçirme;Ekseriyet,olağan üstü hal sonrası zamanlarda meydana gelir.Siyasal gücü eline geçiren türedi güçler de bilirler ki ömürleri kısa sürecek ve asıl sahipleri sahaya çıkacaktır.Sahaya çıkacak olan köklü siyasal yapı,emanetçilerden türedi siyasetçilerden er ya da geç mirasını alacaktır.Çünkü köklü siyasal yapı,alanlarında yetişmiş kadrolarıyla senelere mührünü vurmuştur.

Bir kere sandığa gitmekle siyasetçi olunmayacağı bilinmeli ve siyaset ile ilgilenecekler kendilerini geleceği hazırlamalıdırlar.Siyasete derin çizgiler bırakmış bir yapıda görev almakta çok ağır mesuliyet gerektirir.

MHP 1944 Milliyetçilik olaylarıyla temeli atılmış,1969 yılında siyasal alanda vardır.Varlığı ise kadro hareketiyle sabitleşmiştir.Ülkücü Milliyetçi kadrolar her zaman birilerinin geçim kaynağı olmuştur.Her olağan üstü zamanlar sonrası ikna veya kandırma ile kökünden koparılmış.İşleri sona erince de kaldırılmış bir kenara bırakılmışlardır.Olağan üstü zamanları 1980 öncesini ülkemiz yaşamıştır. Şimdilerde de yaşamaktadır.Türedi kadrolar iş başına gelirler kendi kadrolarını kurana kadar siyasi hayattan giderler.Bu arada nemalanmalar ve güç kullanmalar artar.Kadrolaşma ve güç kullanmalar devam ederken biteceklerini bildikleri için de köklü tarihe sahip olan siyasal hareketlerde iç karmaşaları körüklerler.

Köklü siyasal yapıyı taciz ederken birkaç metoda baş vururlar.Bu taktikleri saymakla bitiremeyiz.En barizleri ise;Nifak sokmak.Kadroları yanlarına almaya çalışmak.Korku salmak. Sürekli vaadlerde bulunmak.Her seçim sonrası,atılan nifakları bir göz önüne getiriniz.

MHP hangi iddia ile siyasal alandadır;Milli meselelerde duyarlılık. Hırsızlık ve soysuzluk karşıtlığı.Vatan; Bölünmesine göz yumulmayacak bir vatan. Millet; Tarihi geleneği olan Türk milletini yaşatmak.Bayrak saygısı ve sevgisi. İçeride ve dışarıda saygın bir Türkiye.Kısaca adı bilinen bütün icraatcı bakanlıklarda milleti idare etmeye kadroları hazırdır.

MHP ve kadroları bunlardan taviz verdiler mi.Böyle bir ifadeleri var mı.Bu saydıklarımız ülkemiz de birileri tarafından fütursuzca olumsuz yönleriyle hayata geçiriliyor mu.Bütün olumsuzlukları yapan güç siyasal iktidar.Nifak sokularak içerisi karıştırılmak istenen ise hiçbir günahı olmayan Muhalefet. MHP ve Ülkücüler.

Milliyetçiler uyanık olunuz.İçinize çok büyük bir nifak tohumu atılmış.Açın gözlerinizi.İlla da iktidar olmak için değil de öncelikle milletimizin gönlüne girmeye çalışınız.Sloganları bırakarak esasta fikri noktada eyleme geçin. Okuyun.Okuyup öğrendiklerinizi de her gün yeni birilerine anlatarak akıllarına ve gönüllerine girin.Türk Milleti topyekun sizinle fikirlerinizle beraber olsun.Bir olun.Bir olunca da iri olursunuz. İri olunca da diri kalırsınız.

Önceleri;Lider,Teşkilat;Doktrin tartışılmaz diyordunuz,çığ gibi büyüyordunuz. 1980 darbesi ve türedi siyasal erk,içinize girdi ayarttı ve algı operasyonu uyguladı.Bu operasyon halen de sürmektedir.Ülkeyi kötü hale getirdiler ise sorumlusu siyasal yönetimdir.Eleştirilecek kişiler ise siyasal yöneticileridir.

Sizler de fikirlerinizi yani,9 ışık projenizi insanlara anlatarak gönüllerde taht kurmanız gerekmektedir.Algı operasyonu sizin için uygulanıyor.Etraflıca düşünen herkes bu algı operasyonunu hemen görür.Buradan kimseye akıl vermeye çalışmayacağım.Sadece ufak birer hatırlatmadır amacım.Fikir alışverişi.Birliğimizi geleceğimizi tesis amaçlıdır.Ya da unutulan değerleri hatırlayıp ders almak.Çünkü başka vatan yok.

Türkçe düşünüp,Türkçe konuşmaya var mısınız?

EMİR ŞENOL

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

FaceBook

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir