» En Güzel Cevabı 7 Haziranda Alacaklar

En Güzel Cevabı 7 Haziranda Alacaklar

Milletimize İşsizliği, Açlığı, Hayat Pahalılığını Reva Görenler En Güzel Cevabı 7 Haziran’da Alacaktır.
Paylas
En Güzel Cevabı 7 Haziranda Alacaklar
Ekonomi - 18 Şubat 2015, Çarşamba 11:35:05
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Genel başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu Milletimize İşsizliği, Açlığı, Hayat Pahalılığını Reva Görenler En Güzel Cevabı 7 Haziran’da Alacaktır dedi.

 

Milletimize İşsizliği, Açlığı, Hayat Pahalılığını Reva Görenler

 

En Güzel Cevabı 7 Haziran’da Alacaktır.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu; “İşsizlik çığ gibi büyüyor, yoksulluk ve açlık had safhada, hayat pahalılığı en üst noktadayken sosyal patlamalar her geçen gün daha da artmakta ve can almaktadır. Milletimize bu ıstıraplı günleri reva görenler en güzel cevabı 7 Haziran günü muhakkak alacaktır” dedi.

 

Tanrıkulu yaptığı açıklamasında; “Türkiye’de mevcut iktidarın başarısız politikalarının sonucu işsizliğin, yoksulluğun neden olduğu sosyal patlamalar her geçen gün artmaktadır. Bu durumu Adalet Bakanlığı istatistikleri de doğrulamaktadır.

 

Türkiye’de intihar edenlerin sayısı 2002 yılında 2301 kişiyken 2013 sonunda bu rakam 3189’a çıkmıştır. 2002 yılında 66 kadın cinayeti işlenmişken, Adalet Bakanlığı’nın verilerine göre kadınlara yönelik cinayet oranı % 1400 artış göstermiştir. Sadece 2014 yılında 294 kadın cinayeti işlenmiştir.

 

Giden canların arkasından ‘elleri kırılacak, cezaları verilecek, hadım edilsin’ tarzında günü kurtardıklarını zannedenler, bu vahim tablodan birinci dereceden sorumlu olduklarını unutmasınlar. Milliyetçi Hareket Partisi bu veballerin hesabını 109 gün sonra soracaktır.

 

İnsanların cinnet geçirme noktasına geldiği, geçimsizliğin ve çaresizliğin had safhada olduğu bu günlerde TÜİK’in açıkladığı işsizlik rakamları ülkemizdeki gerçek bir acı tabloyu da gözler önüne sermektedir.

 

Kasım ayında işsizlik son 4 yılın zirvesine yani %10,7’ye çıkmış, resmî işsiz sayısı da bir önceki yılın aynı dönemine göre 599 bin kişilik artışla 3 milyon 96 bin kişiye yükselmiştir.

 

Geniş tanımlı işsiz sayısı bir ayda 46 bin kişi artarak 5 milyon 473 bine yükselmiş, oran olarak %17,5’e çıkmıştır.

 

Bu iktidar döneminde gelecekleri için umutları tükenen, oysa ülkemizin geleceği olan gençlerimizde işsizlik son 5 yılın en yüksek oranına %20’lere (%19,9) dayanmıştır.

 

Kasım ayında sanayi sektöründe 80 bin kişi istihdam kaybı yaşanmıştır.

 

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’na giren 3,5 milyon memur adayı aileleriyle beraber yaklaşık 10 milyon kişi kadro beklerken, iktidarın yandaş atamaları hızla devam etmekte, gençlerimizin hak ve hukukları gasp edilmektedir.

 

13 yıldır halen Türkiye’nin ayakları yere sağlam basan istihdam politikası oluşturulamamıştır.

 

Tüm bu gerçekler ortadayken, yeni istihdam alanı yaratacak yatırım iklimi mevcut iktidar eliyle yok edilmiş durumdadır. Artık yabancı yatırımcılardan sonra Türk yatırımcılar da yatırımlarını güven duydukları diğer ülkelere yapmakta, yerli sermaye dışarıya kaçmaktadır.

 

Bu bağlamda Merkez Bankası’nın açıkladığı ‘Ödemeler Dengesi’ verilerine göre 2014 yılında Türk girişimcilerin doğrudan yatırım için yurt dışına çıkardığı sermaye 2013’e göre       % 89’luk bir artışla 6,7 milyar dolara ulaşmış durumdadır.

 

Ülkemizde gözle görünür biçimde cereyan eden ve tüm dünyanın izlediği iktidar marifetiyle yürütülen; hukuksuzluk, adam kayırma, yandaşa şartsız iş teslim etme veya şartsız, hukuksuz firmalara el koyma girişimleri sonucunda kaybeden milletimiz olmaktadır.

 

Tıpkı işsizlik gibi Türkiye’de borçlar da artmakta, bu borçların nasıl çevrileceği iktidar tarafından göz ardı edilmektedir.

 

Sorumsuz açıklamalar, temelsiz siyasî inatlaşmalar nedeniyle Merkez Bankası zan altında bırakılmakta, daha şimdiden 24 Şubat’ta gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu’ndan çıkacak faiz sonucu döviz kurunu yüksek seviyelerde dalgalandırmaktadır. Artık “Ey Merkez Bankası” çıkışıyla döviz kurlarına müdahale etmekten çekince duymayan Cumhurbaşkanı Ağustos ayında zorunlu olarak açıkladığı mal beyanındaki 200 bin doları o günden bu yana sebep olduğu doların artmasıyla 60 bin TL kazanç elde etmiştir. Bu meyanda Merkez Bankası da 24 Şubat’ta üstündeki baskıyı hafifletebilmek için göstermelik bir faiz indirimi gerçekleştirirse, tam bağımsızlığını yitirmiş olacaktır.

 

Borçlu olanlar; ülkeyi yönetenler (onların zaten kasaları doludur!) değil, alın teriyle ülkemize katma değer yaratmaya çalışan girişimcilerimiz, yani bizim insanımızdır. Siyaset yapacağım diye sorumsuz faiz polemikleri; son bir ayda girişimciden bankacıya, kamudan vatandaşımıza kadar dolar yükümlülüklerinde ciddî ek artışlara neden olmuştur.

 

Özel sektörümüzün sadece yurtdışından sağladığı kredilerin, yani borçlarının toplamı 212 milyar dolardır.

 

Türkiye’nin ise Aralık’ta kısa vadeli dış borcu 133 milyar dolardır. Vadesine bakılmaksızın bir yıl içinde ödenecek dış borç miktarı ise 166,8 milyar dolara çıkmıştır. Sadece bu borç için Türkiye’nin her ay yaklaşık 14 milyar dolar dövize ihtiyacı bulunmaktadır.

 

2002 yılında sadece 129 milyar dolar olan toplam dış borç stoku, 2014 yılında yaklaşık 400 milyar dolara yükselmiştir.

 

Türkiye’nin yurtdışı varlıkları ile yurtdışına olan yükümlülüklerinin farkı olarak tanımlanan net Uluslararası Yatırım Pozisyonu açığı 2014’te –431,2 milyar dolara yükselmiştir. Bu rakam 2002 yılında sadece -85,5 milyar dolardı.

 

2002 yılında her 100 TL’sinin 4,3 TL’si kadar borcu bulunan hane halkının 2014’te her 100 TL’sinin 55 TL’si borca gitmektedir.

 

Yüksek elektrik faturaları, 1 ay içinde dünyada düşük olmasına rağmen defalarca artırılan akaryakıt fiyatları milletimizin canına artık tak etmiştir. Milletimiz bu soyguna reva görülmemelidir. Milletten yana samimi olan varsa paketler açıklamak yerine, derhal bu hukuksuz soygun sistemine ‘dur’ deme cesaretini göstermelidir.

 

Ancak görülmektedir ki; bizlerin çağrıları, çözüm önerileri boşunadır. AKP bildiğini okumakta, tek derdi ise terör örgütü ile pazarlık ve yönetim sistemini ters yüz etmek için Anayasayı değiştirecek çoğunluğa sahip olabilmektir. Bu süreçte milletinin sıkıntılarına çare olmayana, milletimiz de 7 Haziran’da gereken cevabı verecektir.

 

İşgal ettikleri makamlar devlettir. Devlet sorumluluğunu, bilincini ve ciddiyetini taşımayanları artık halkımız da taşımayacaktır. Pinokyoculukla gidebilecekleri yol 7 Haziran’a kadardır.

 

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk Milletine sesleniyoruz: 12 yıldır sizlere reva görülen sıkıntılı yaşamlarınızdan, bozuk işlerinizden daha iyi şartlara ve günlere lâyık olduğunuzu düşünüyoruz. Tüm plan ve programlarımızı da buna göre yapıyoruz. Yeter ki Siz isteyin Türkiye’de 7 Haziran sonrası her şey daha güzel olacaktır.” diyerek, ekonomideki sıkıntının önümüzdeki aylarda daha da artacağını belirtmiştir.

 

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

FaceBook

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir