» Mursi'nin Karşılığı Demirel Ve Ecevit Olmalıydı

Mursi'nin Karşılığı Demirel Ve Ecevit Olmalıydı

12 Eylül darbecileri yönetime el koyduğunda MHP mi iktidardaydı? Askeri darbeye MHP mi zemin hazırladı? Mursi’nin karşılığı Demirel veya Ecevit olmalıydı
Paylas
Mursi'nin Karşılığı Demirel Ve Ecevit Olmalıydı
Yaşam - 28 Ağustos 2013, Çarşamba 16:05:02
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Akşam Gazetesi Yazarı Emin Pazarcı'ya Yazdığı Köşe yazısı ile ilgili olarak bir mektup gönderdi

Sayın Emin Pazarcı,

Önceki gün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Mısır’da olup bitenlerle ilgili değerlendirmeleri içindeki haklı tespitleri ve hakikatleri bir kenara bırakıp devrik lider Mursi’nin de sorumluluğuna işaret eden sözlerini twitter üzerinden eleştirdiniz. Bununla da yetinmeyip meseleyi bugünkü köşe yazınıza taşıdınız.

Değerlendirmelerinizde Mursi ile merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i eş tutuyor, 12 Eylül cuntasının da aynı şekilde Türkeş’i suçladığını hatırlatıyorsunuz.

Kamuoyu önünde soruyoruz: 12 Eylül darbecileri yönetime el koyduğunda MHP mi iktidardaydı? Askeri darbeye MHP mi zemin hazırladı?

Mursi’nin karşılığı Demirel veya Ecevit olmalıydı.

Türkiye’nin darbeye adım adım sürüklenmesinin sebeplerinden birinin, bu iki lider arasındaki kavga olduğu gerçeği henüz hafızalardan silinmedi.

İktidarı sürekli birbirine devreden iki büyük partinin sistemi işletememesi yüzünden TBMM Başkanı’nın bile seçilemediği günlerin sorumlusu MHP miydi?

Aksine bir zamanlar günlerce başkanını seçemeyen mecliste siyasi kilidi açan ve tıkanıklığa son veren MHP olmamış mıydı?

Hatırlıyor olmalısınız, dava arkadaşları bölücülerin, komünist militanların azgın silahlı saldırılarına maruz kaldığı, Gün sazak gibi en yakın çalışma arkadaşlarından biri şehit edildiği hâlde, Alparslan Türkeş hep sağduyu çağrısında bulunmuştu. Milliyetçi-Ülkücü camiayı sabır ve itidale çağırmıştı.

Öyle olmasaydı, Türkiye pekâlâ bir iç savaşa sürüklenir ve 12 Eylül öncesinde daha kanlı bir kardeş kavgası yaşanırdı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde Mısır’la ilgili açıklamalarında darbeyle ilgili açık ifadeler kullanmış ve dünya kamuoyu önünde cereyan eden katliama uluslararası camianın dur demesi çağrısında bulunmuştur. Darbeden en çok zarar gören bir siyasi partinin lideri olarak elbette Sayın Bahçeli’nin General Sisi’yi alkışlaması beklenemez. Ama 12 Eylül darbesi öncesinde Türkiye’deki siyasi liderlerin yaptığı hatalar gibi, Mısır’ın bu duruma düşmesinde Mursi’nin sorumluluğunu gündeme getirmesi normaldir. Bu gerçeği dile getirmek, Mursi’yi ve onun arkasında duran mazlumları kötülemek değildir. Sayın Bahçeli, doğru ve haklı bir tespit yapmıştır; ancak eleştirecek yer bulamayınca utanıp sıkılmadan bunu bile tenkit konusu yapıyorsunuz.

Elbette siz ve sizin gibi Başbakanlıktan talimat alarak kalem oynatanların yapabileceği başka şey yoktur. Çünkü sizin gibilerin vicdanları teslim alınmıştır. Bugün Akşam gazetesinin Sayın Bahçeli’nin sözlerini topluca ele almasından, bu acınası hakikat ortaya çıkmaktadır.

Sayın Pazarcı,

Siz sapla samanı birbirine karıştırıyor, doğruyla yanlışı ayırt edemiyorsunuz.

Geçmişte Akşam Gazetesinden kovulmanızın mesulü olarak gördüğünüz Devlet Bahçeli’ye duyduğunuz kin ve husumet, ne yazık ki sizin gözlerinizi kör etmiş.

Sık sık MHP’yi ve liderini hedef aldığınız yazılarda, milliyetçi camiadan biriymiş gibi üslup takınıyorsunuz.

Eğer kendinizi Milliyetçi-Ülkücü camiaya ait hissediyorsanız, AKP sözcülüğüyle ne işiniz var?

Yok, eğer artık kendinizi başka kulvarda görüyor ve oportünizmin dayanılmaz hafifliği içinde yaşıyorsanız, MHP Liderinin ve partimizin politikalarına neden burnunuzu bu kadar sokuyorsunuz?

İpe sapa gelmez eleştirilerinizi gazeteci sıfatıyla sıraladığınızı iddia edecekseniz, size neden objektif olmadığınızı sorma hakkımız doğar.

Ayrıca iddia ve öngörüleriniz, yalnızca objektif gazetecilikle açıklanacak cinsten değil. Siz her vesileyle MHP Liderine kin kusuyor, ölçüsüzce tenkit ediyorsunuz.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve partimiz hakkındaki kendinizden menkul kerametlerinize dayanan öngörülerinizin de hiç biri gerçekleşmiyor. Nedense hep söylediklerinizin tersi çıkıyor.

Ama siz, içinizdeki buğzu ve nefreti bir türlü teskin edemediğiniz için ısrarla salvoya devam ediyorsunuz. Anlaşılıyor ki siz Devlet Bahçeli aleyhtarlığını takıntı hâline getirmişsiniz.

Fakat sizin bu gayretleriniz Başbakan Erdoğan nezdinde sempatiyle karşılanmış olmalı ki, iktidar bunu kendisi adına bir hizmet görerek karşılıksız bırakmadı.

Önce hükümetin borazanı olan TRT’de program kaptınız. Sonra da Akşam Gazetesinin Ankara Temsilciliğiyle taltif edildiniz. Kovulduğunuz Akşam’a daha güçlü olarak geri döndürüldünüz.

Böylece MHP’ye ve onun liderine salvolarınızın, MHP camiası içinde fitne çıkarma çabalarınızın mükâfatını fazlasıyla aldınız.

Şu anda AKP’nin ve bizzat Tayyip Erdoğan’ın medyadaki alemdarlarından birisiniz.

Akşam’a geçtikten sonraki yazılarınızdan, tam bir Erdoğanperest olarak kendinizi AKP’ye adadığınız ve size sunulanların karşılığını fazlasıyla verme kararlılığında olduğunuz anlaşılıyor.

Akşam’daki yazılarınızda Tayyip Erdoğan hakkındaki methüsenalarınızı burada sayıp dökmeye gerek yok. Okuyucu ve kamuoyu bunu fazlasıyla görüyordur.

Ayrıca siz nasıl bizi eleştiri hakkını kendinizde görüyorsanız, biz de sizin hak ettiğiniz cevabı verme hakkını kendimizde görüyoruz.

Sayın Pazarcı,

Şunu bilin ki sizin MHP ve Devlet Bahçeli aleyhtarlığınız bugüne kadar kayadan hiçbir toz kaldıramadı. Bundan sonra da kaldıramayacaktır.

Ama MHP düşmanlığınız da yanınıza kâr kalmayacaktır. AKP’nin geleceği Başbakan Erdoğan’ın siyasi hayatıyla sınırlıdır.

Zamanın ve şartların getirdiği bu iktidar gittiğinde, yine MHP ve Ülkücü camia yerinde olacaktır. O zaman yüz yüze geldiğimizde hiç olmazsa bize selam verebilecek yüzünüz kalsın.

Ne yazık ki böyle giderseniz, ileride size zerre kadar itibar edecek kimseyi bulamayacak ve mesleğini dünya menfaati için her gelen iktidarın emrine verecek kıratta biri olarak tescillenmekten öteye geçemeyeceksiniz. 26.08.2013

Prof. Dr. E. Semih Yalçın

MHP Genel Başkan Yardımcısı

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
foto Galeri
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ
http://www.evinizneisterse.com

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLARİçerik Yükleniyor...

FaceBook

PUAN DURUMLARI :İçerik Yükleniyor...

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir