» MHP Semih Yalçın'dan "Bazı Küçük Medya" Yazarlarına Cevap

MHP Semih Yalçın'dan "Bazı Küçük Medya" Yazarlarına Cevap

MHP Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN İsim vermeden “İki Küçük Medya" Şeklinde ifade ile bazı yazarlara ve medya organlarına MHP Olağan kurultayı sürecinde yazdıkları konularla ilgili tepki gösterdi.
Paylas
MHP Semih Yalçın'dan
Konuk Yazarlar - 15 Ekim 2012, Pazartesi 15:25:15
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kapitalist üretim ve seviyesiz çıkar ilişkileri, Türkiye’de toplumsal kültüre ve ahlakî değerlerimize derin darbeler indirmiştir. Bir zamanlar idealist çevrelerdeki kimi siyasetçi ve aydınlarımız, günümüzde büyük maddi imkânlara kavuştuklarında, elde ettikleri tatlı hayatın devamı için değişime soyunmuştur. Bunlar, ellerindeki ve arkalarındaki parasal gücü bulundukları çevreleri yeni hesaplarına göre yönlendirmek için vasıta olarak kullanmaya başlamışlardır. Siyasette Amerikanlaşmanın tipik bir göstergesi olan bu durum, en büyük darbeyi toplumu yönlendiren ve Türk kültürünün değerlerini yaşatan mesleklere vurmuştur. Bu olguya bağlı olarak güzel söz söyleme ve yazma sanatının icra edildiği şairlik, yazarlık, gazetecilik ve politikacılık gibi mesleklerdeki erozyon ve bozulmanın yaygınlaştığı görülmektedir. Nitekim söz konusu mesleklerdeki kimi entelektüeller, mensup olduklarını iddia ettikleri herhangi bir fikrin veya camianın değil, artık kendi egolarının sevk ettiği istikamette gitmektedir.

Şairlik, yazarlık ve gazetecilikle politika her ne kadar yakın münasebette olan meslekler ise de, temelleri birbirinden farklıdır. Bilhassa siyasetin kendine has kuralları ve dinamikleri vardır.

Ne yazık ki artık bir takım şair, gazeteci, yazar ve politikacıları yönlendiren -eğer varsa- kişisel ahlak ve insaf ölçüleri dışında hiçbir beşeri kural ve adabı muaşeret kalmamıştır. Andığımız meslek sahipleri eğer ahlakî zaaflarla malul ve şahsiyet bakımından zayıf iseler, kalemlerini, kendilerine herhangi bir dünya menfaatini ve nimetini temin edenlerin hizmetine kolayca verebilmektedir. Bunların arasından kendini herhangi bir ideoloji veya akımın mensubu sayan bazılarının, herhangi bir medya patronundan veya bir menfaat çevresinden gelen vazgeçilmesi güç bir dünyevi teklif karşısında inandığı değerleri çiğneyebildiğine dair sayısız örnek mevcuttur.

MHP’nin 10. Olağan Büyük Kurultayı yaklaştıkça, bir iki küçük medya organında bahsettiğimiz erozyondan nasibini almış bazı kalemşörlerin camiamız ve parti yöneticilerimiz aleyhindeki kampanyalarına hız verdiği dikkatlerden kaçmamaktadır.

Türkiye’de ve bölgede meydana elen gelişmeler karşısında milletimizin yegâne güvencesi olan MHP’de birlik ve beraberliğin büyük önem taşıdığı bir dönemde malum çevrelerin yazıları, partimizin sahip olduğu işlevi baltalamayı hedeflemektedir.

Kalemlerini kendilerine kim bilir hangi dünya nimetini bahşeden çıkar çevrelerinin emrine veren sahte aydınların gerçek yüzleri yazdıkları satırlarda sırıtmaktadır. Yazdıkları her cümle, attıkları her iftira şişirilmiş ve menfaatle beslenmiş egolarını ifşa etmektedir. Bunların arasında, parti yönetiminde yer aldıkları sırada yönetim kademelerine bazı uyarılarda bulunduklarını ve ikazlarının dikkate alınmadığını ileri sürenler de bulunmaktadır. Şairane üslup ve serazat yazar zihniyetiyle icrayı sanat edenler, siyasette de her şeyi uluorta tartışabileceklerini ve her aklına geleni söyleyebileceklerini sanmaktadır. Oysa yönetim ve icraatla ilgili konuların parti kurullarına nasıl getirileceğini, nasıl bir üslup takınılacağını ve bunların nasıl ele alınacağını bilmek, politika tecrübesi ve terbiyesi gerektirmektedir. 

Bazı küçük köşe yazarları da, gazetecilik mesleğinin en önemli kriterlerinden ikisi olan objektiflik ve gerçekçilikle uzaktan yakından ilgili olmayan mahalle ve merdiven altı dedikodularına dayanarak tefsiri şeriflerini sıralamaktadır. Yazdıklarını doğruluğunu bile araştırmadan sırf hedef aldığı isim ve kurumları yıpratmak için alt alta cümleler dizenlerin düştüğü ahlakî çukuru milletimiz ve camiamız ferasetle görmektedir. Ne Türk milleti, ne de Milliyetçi-Ülkücü hareket, kalem ve konumlarını küçük hesaplara satanların seviyesiz yergi ve hücumlarına itibar edecektir.

MHP camiasından olduğunu iddia ederek kendi genel merkezinin ve kendi dava arkadaşlarının aleyhinde yalan yanlış bilgi ve safsatalarla karalama kampanyası yürütenlerin mesafe almaları mümkün değildir. Varacakları yer, hüsran ve hayal kırıklığı olacaktır.

Birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan bu fitne ve fücur erbabının ne yazdıkları özden ve samimiyetten yoksun hamasi şiirlerin, ne de döktürdükleri süslü cümlelerin tabanımız ve camiamız nezdinde hiçbir değeri yoktur. Ayrıca, 10. Olağan Kurultay’da egemen olacak Milliyetçi-Ülkücü iradenin kongrelerimizde tevdi edildiği değerli üst kurul delegelerimizi etkileme gayretleri, aksi tesir icra edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLARİçerik Yükleniyor...

FaceBook

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir