» MHP E.Semih Yalçından Erdoğana Sirk Cambazı Cevabı

MHP E.Semih Yalçından Erdoğana Sirk Cambazı Cevabı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih YALÇIN Trabzon Maçka İlçe Kongresinde yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğanın Muhalefet Liderlerine Sirk Cambazı İfadesi kullanmasına sert tepki verdi.
Paylas
MHP E.Semih Yalçından Erdoğana Sirk Cambazı Cevabı
Konuk Yazarlar - 04 Şubat 2012, Cumartesi 13:36:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

E.Semih Yalçın Tarafından Yapılan Açıklama şu Şekilde:

Başbakan Erdoğan son günlerde muhalefetten gelen eleştirilere aklı başında cümleler kurarak cevap vermek yerine demogojiye başvurmaktadır. “İzindeyiz Atam deyip izin yaptılar” gibi ilkokul çocuklarının ettiği şakaları siyaset jargonuna katarak yönelttiği gülünç suçlamalar, Başbakan'ın kültür seviyesini ele vermektedir. MHP'ye yönelik açıklamalarında “sirk cambazları” gibi aşağılayıcı tabirlere tenezzül ederek muhalefete yüklenmesiyse Başbakan'ın düştüğü çukurun içinden çıkamaz hâle geldiğini göstermektedir. Görüldüğü gibi artık kral çıplaktır. Hükümet, ekonomiden iç güvenliğe, dış politikadan millî eğitime kadar her alanda ülkeyi büyük açmazlara sürüklemiştir.

Muhalefet liderlerini sirk cambazlarına benzeten Başbakan, siyaset cambazlığını iyi becermektedir. Siyaset cambazlarının en önemli özelliği hem halkın desteğini istismar etmeleri, hem de bütün milletin canını tehlikeye atabilmeleridir. Başbakan, siyasi manevra ve taklalarıyla sirk cambazlarına bile dudak ısırtmaktadır; maceracı, şiddete ve saldırganlığa meyyal üslubuyla havayı sürekli bulandırmakta, milletin canıyla, geleceğiyle oynamaktadır. Tayyip Erdoğan, ustalık döneminde nasıl bir Başbakanlık sergileyeceği konusunda kamuoyunun merakını gidermiş, mahir bir “siyaset cambazı” olacağını göstermiştir.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Dersim olayı üzerinden partimize saldırısını da sürdürmektedir. Erdoğan'ın Dersim konusunu bahane ederek MHP'ye hücum etmesinin arkasında, suçluluk psikolojisi yatmaktadır. Başbakan Erdoğan'ın, Dersimle ilgili bölücüleri memnun eden beyan ve icraatlarının suçluluğunu örtbas etmek için ürettiği savunma mekanizması; sahte kabadayılık, yalancı pehlivanlık kokmaktadır. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi “AKP ile BDP; Dersim isyanı konusunda aynı düşüncelere, Türkiye'nin akıbetiyle ilgili benzer düşlere, federasyon konusunda birbirine yaklaşık eğilimlere sahiptir.” Başbakan'ın Dersim meselesiyle ilgili kullandığı jargon, Cumhuriyet'ten ve milletten taraf olmadığı gibi, bölücü terör örgütüne medar olacak türdendir. Türkiye Devleti'nin geçmişiyle ilgili Başbakan Erdoğan'ın öteden beri yaptığı açıklamalar, terör örgütü mensuplarıyla onun meclisteki uzantısı olan BDP'ye bile rahmet okutmaktadır. AKP ve BDP, kamuoyu önünde siyasi kavga ve mücadele görüntüsü verirken, kapalı kapılar ardında ortak ve meşum bir geleceğin tasarımını yaptıkları anlaşılmaktadır.

Başbakan'ın Diyarbakır'daki kazı olayıyla ilgili sözleri de tam bir komedidir. Başbakan Tayyip Erdoğan, MHP'nin İçkale'de çıkarılan kemiklerden rahatsızlık duyduğunu iddia etmektedir. Hâlbuki bundan asıl rahatsız olan AKP'dir. Çünkü 10 yıllık icraatı boyunca AKP hükümeti, faili meçhulleri aydınlatacağım diye yerin üstündekileri bırakmış, toprak altında köstebek ararcasına Türkiye'de kazmadık yer bırakmamıştır. AKP iktidarının yaptığı deyim yerindeyse tam bir siyasi arkeoloji çalışmasıdır. Böylece AKP, siyasetin terminolojisine “siyaset arkeolojisi”ni getirmiştir. Hakikatte AKP mevcut politikalarıyla kendine mezar hazırlamaktadır. Çünkü günü geldiğinde; aldatmaktan, kandırmaktan usanmadığı millet tarafından siyaset mezarlığına defnedileceğini vehmetmektedir.

MHP, faili meçhullerin bir an önce aydınlanması konusundaki net tavrını her platformda ortaya koymuştur. Ancak meseleyi çözmesi gereken merci muhalefet değil, hükümettir. On yıldır tek başına iktidar olan ve meclis çoğunluğunu elinde bulunduran AKP hükümeti gizli kalmış cinayetleri aydınlatacağına söz vermiştir. Ne yazık ki on yılda gelinen nokta, kazmayla kürekten veya kepçe operatörlüğünden ibarettir. Vaatler tutulmamıştır. Bunun mahcubiyet ve ezikliğiyle olsa gerek, Tayyip Erdoğan Başbakandan çok kenar mahalle bıçkını edasıyla partimize saldırmakta, bizi faili meçhullerin aydınlatılmasını istememekle suçlamaktadır.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin 31 Ocak'ta yaptığı grup konuşmasında vurguladığı hususlardan biri de kazı işinin ciddiyetini yitirdiği ve kara mizaha dönüşmeye başladığı hakikatidir. Sayın Bahçeli o günkü konuşmasında ayrıca şunları söylemiştir:

“…Üzerinde ittifak sağlanması gereken husus, eğer ortada bir cinayet varsa bunun ortaya çıkarılması, failleri tespit edilirse de gereğinin yapılmasıdır. Milletimizi meşgul eden bu konunun tüm boyutlarıyla aydınlatılması, gerçekler ne ise üzerine gidilmesi gerekmektedir. Neresi şüpheli görülüyorsa oranın incelenmesi, kazılması, adli ve tıbbi sürecin tamamlanması elzem hale gelmiştir. DNA testleri başta olmak üzere, her yola başvurulmalıdır. AKP zihniyetinin nasıl olsa 326 kişilik Meclis çoğunluğu elindedir. Bu itibarla bahaneyle geçireceği, savsaklayacağı bir anı bile yoktur. Faili meçhul olarak görülen tüm kuşkuların kararlıkla irdelenmesi ve sonuçlandırılması bir zorunluluktur.”

MHP, her zaman gizli kalmış cinayetlerin sorumlularının ve gayri meşru girişimlerin ortaya çıkarılmasından yana olmuştur. Bundan en çok mustarip olan kesimlerin başında, bir zamanlar yüzlerce mensubunu faili meçhul cinayetlerde kaybeden camiamız gelmektedir. Her gün en az bir şehit Ülkücü'nün cenazesinin kaldırıldığı 70'li yıllarda Tayyip Erdoğan'ı yetiştiren camianın mensupları bir elleri yağda, bir elleri balda sefa sürmüşlerdir. Erdoğan o günleri unutmuştur veya hatırlamak istememektedir. Başbakan Erdoğan boş konuşmayı, abesle iştigali sevmektedir. Tabiatıyla laf ebesi siyasetçilerin ağzından hilkat garibesi cümleler doğmaktadır.

Başbakan Tayyip Erdoğan kendisini boşuna yormaktadır. Milletimizin laf ebeliğine, söz cambazlığına karnı toktur. Türk milleti, sahip olduğu feraset sayesinde yalanla gerçeği ayıracak, gözbebeği olan MHP'ye yönelik seviyesiz suçlamaları ciddiye almayacaktır.

 

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLARİçerik Yükleniyor...

FaceBook

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir