» Neler Yapılmalı?

Neler Yapılmalı? - Prof.Dr. Ali Osman Engin

Paylas
Neler Yapılmalı?
18 Aralık 2016, Pazar 20:08:12
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sürekli Terör Belasının Sebeplerini Konuşmak Acaba Teröre Yeni Gerekçeler Mi Oluşturuyor?.. Artık Bu Beladan Topyekun Kurtulmanın Yollarının Değişmez Devlet Politikaları Olarak Açılmasının Zamanı Geçirilmemelidir!..

Ülke Ekonomisi Açısından Merkezi Bir Konum Arzeden İstanbul’da Gerçekleştirilen Hain Ve Kalleş Terör Saldırısının Acısını İçimize Gömerken Halep’e Uygulanan Vahşetle Dikkatler Çekildi Ve Daha Yürek Yangınımızın Soğumadan Teröristlere Kayseri İlimiz Seçtirilerek Bombalar Patlattırıldı Ve Artık Lafın Bittiği Yerdeyiz!..

İstanbul Ve Arkasından Kayseri’nin Seçilmiş Olması Tesadüf Değildir. Bu Seçimin Arkasında Ülke Ekonomisi Vardır. Çünkü Bu Şehirlerin Ülkemizin Ekonomik Hareketlilik Ve Faaliyetlerindeki Yerleri Çok Çok Önemlidir.

Ülkemizin Ekonomik Hareketliliğinin Taşıyıcıları Olan Şehir Merkezlerine Yönelen Terör Saldırılarının Mutlaka Çok Boyutlu Önlemlerle Ve Alınması Gereken Acil Tyedbirlerle Engellenmesi Gerekiyor. Son Terör Saldırılarının Şüphesisz Başka Hedefleriyle Beraber Ana Hedeflerinden Birisi De Ülke Ekonomisi Ve Ticari Canlılık Merkezleridir.

İstanbul’da Yoğun Kalabalıkların Olduğu Bir Futbol Maçının Güvenliğini Alan Polislerimize Ve Kayseri’de Özenle Yetiştirilen Komandolarımıza Yapılan Hain Saldırının Ekonomik Canlılığı Ve Geniş Kitlelerden Oluşan Sosyal Aktiviteleri Engelleyerek Güven Zaafiyeti Yaratmak, Moral Bozmak Ve Tükenmişliklerini Örtmek İçin Gücünü Koruduğu İmajını Vermek Gibi Hedeflere Yönelmiş Olduğu Açıktır.

Nasıl Ki Türkiye Etrafına Örülen Ağlarla Sınırları İçerisine Hapsedilmek İsteniyorsa Ülke İçerisinde De Halkı Evlerinden Dışarı Çıkamaz Hale Getirmek İstiyorlar. Böyle Bir Durumun Verebileceği En Büyük Zarar Çalışan Ülke Ekonomisinedir. Artık Terör Örgütünün Dış İstihbarat Servislerinin Yönlendirmeleri Ve Fetö Kriptolarının Yakın Desteğiyle Taşeronluğa Ve Götürü İş Almaya Soyunmuş Olnması Kendi Varlığını Koruyamaz Halde Olduğunu Açıkça Gösteriyor.

İlk Bakışta İstanbul’da Yapılan Bir Futbol Karşılaşmasının Güvenliğini Alan Çevik Kuvvet Polislerimizin Bir Noktada Toplanmalarının Bir Güvenlik Açığı Olduğu Söylenebilir. Ülkemiz Örtülü Ve Açık Tehditler Altındadır. Bu Tehditlerle Yürütülen Mücadele Boyutuyla Bir Savaş Durumu Sözkonusudur. Bu Savaş Yeni Savaş Konseptleriyle Yürütülüyor. Klasik Savaş Stratejilerinden Bahsedilemez. Cephe Sınırlarımız Dışında Yürütülen Harekât Alanları Ve Topyekun Vatandır.

15 Temmuz Akşamı İç Savaş Ve Darbe İhanetinin Tüm Vatanı Kuşatan Bir Kalkışma Olduğu Düşünüldüğünde Cephenin Vatanın Tamamı Olduğu Gerçeği Anlaşılıyor. Öyleyse Herkes Cephededir Ve Mutlaka Seferber Olmalıdır. İster Cephede İster Cephe Gerisinde Olsun Herkesin Vatan, Millet, Din, Namus, Şeref Ve Haysiyet Savunmasında Görevleri Vardır. Bu Görev Ya Şimdi İfa Edilecek Ya Da Hiç Bir Zaman!..

Aziz kardeşlerim; ülkemize ve milletimize karşı bir terör ittifakı söz konusudur. Bu şer ittifakı devşirdiği doğrudan ve dolaylı güç çerçevesinde daha can yakıcı eylemlere girişiyor, varlığını sürdürebiliyor. Bu ülkenin ve aziz milletimizin kan düşmanları verilecek her güvenlik açığından sızma yapabilecek yeterliğe ulaşmaya çalışıyorlar. Gittikçe gücünü kaybeden kalleş ve hain örgüt, yeni yeni güç gösterilerine girmek için ülkemiz ve milletimizle hesabı olan her türlü gizli odaklardan ihaleler almaya başlamıştır. Terör örgütlerinin güç devşirme çabaları içerisinde yardım ve yatakçılık yapanların da bulunduğu kabul edilmelidir. Çünkü yatakçılık desteği olmadan yaptıkları saldırıları gerçekleştirmeleri imkânsızdır. Bu destekte FETÖ militanlarının rolü gözden kaçırılmamalıdır. Terör cephesi açısından her unsur kendi konumuyla bağlantılı görevini yapmaya devam ediyor. Kısacası karşımızda adi bir şer ittifakı vardır. Kripto paralel yapı uzantılarının halâ çok önemli kurum ve kuruluşlarda faal oldukları anlaşılıyor. Her zaman yaptıkları gibi, kaos yaratma, devleti yıpratma, her fırsatı değerlendirerek milleti ayrıştırma çabaları aralıksız sürdürülüyor. Bu kripto yapılar sahip oldukları güçlerini muhafaza etmek, kendilerinin kirli çamaşırları ortaya çıkmasın veya çıkarılmasın diye, tüyü bitmemiş yetim hakkı olan devlet malını haraç mezat pazarlara sürmeye devam ediyorlar.

Amaçlarına ulaşmak için satamayacakları hiçbir değer, önünde tepe takla atamayacakları güç yoktur. Asıl amaçlarının ise; temelde kendi şahsi çıkar ve hep elde etmeye alıştırıldıkları mal ve hizmetlerdir.

Buna karşı devletinde bir şeyler yapmasının zamanı gelmiştir ve geçmek üzeredir. En başından beri devletine ve milletine meccanen bağlı olan, vatan ve millet duyarlılığı çok yüksek olan insanların mutlaka devlet tarafından fark dilmeleri, adeta her birisi kendi kulvarında cansiperane ve karşılıksız yaptıkları vatan ve millet savunmasında sahipsiz ve güçsüz bırakılmamalıdırlar. Şu an itibariyle şehadet şerbetini içen kahraman şehitlerimizin tabutları arkasından yapılan törenlerle gösterilen saygının, şehadet şerbeti içilmeden önce de o kahramanların düşüncelerine değer verildiği algısının yaratılması gerekir. Kısacası o kahramanların çok değerli olan vatan savunması mücadelesinde gösterdikleri irade ve cesaretin sahip oldukları ideallerden kaynaklandığını ifade etmeye bile gerek yoktur. Kahraman şehitlerimizin vatan, millet, din, namus ve şeref düşünce bayraklarının ülkemizin her tarafında dalgalanması gerekir. Onlar ölümsüzleşerek bu değeri kendileri hak etmişlerdir. Belki bu saygı ve verilmesi gereken değeri; düşünce ve idealler boyutuyla yeniden tanımlamak gerekir. Bu vatan uğruna toprağın kara bağrına düşerek  bayrağımızı indirtmeyen, ezanımızı susturmayan, vatanımızı böldürmeyen, ırzımızı ve namusumuzu çiğnetmeyen o kahraman şehitlerimizin vatan ve milletle ilgili sevda bayraklarını taşımak ve onların düşüncelerini rehber edinmek boynumuzun borcudur.

Bu ülkede yerli ve milli olanlar bellidir. Devlet bunlara amasız ve fakatsız sahip çıkmalı, daha güçlendirmeli, hain şer odaklarının sinsi karalama ve değersizleştirme fırıldaklarını döndürmelerine fırsat verilmemelidir. Yıllarca böyle yapılmış, devlete paralel yapılar oluşturan cemaatler hep bu kitleleri ötekileştirmeye, devletten uzaklaştırmaya, alanlarını daraltmaya, değersizleştirmeye, zayıf düşürmeye gayret etmişlerdir. Bunda da oldukça başarılı olmuşlar ve işte o karşılıksız vatanseverleri zayıflatmışlardır. İçerisinden geçtiğimiz darboğazlarda bu vatan evlatlarının, ülkenin ve milletin olmazsa olmazları oldukları gerçeği anlaşılmıştır. Cephe gerisinde ve cephelerde cansiperane mücadele verenler de bunlardır. Şimdilik isimsiz olan bu gerçek kahramanların özellikle devlet nezdinde sahiplenilmeli ve mümkünse devletin en üst kademelerinde görev verilmelidir. Devletin bunlara ihtiyacı olduğu gibi, bunların da daha fazlasını yapabilmek için devletin sahipliğine ihtiyaçları vardır. Bu ideolojik bir yaklaşım değil, devlet gerçeğinin devamlılığı açısından bir zorunluluktur. Hiç ama hiç vakit geçirilmeden be çalışmalar hemen şimdi başlatılmalı ve gereği korkmadan ve çekinmeden yapılmalıdır. Bence bu noktada da bir seferberlik ilanına ihtiyaç vardır. Keşke devletim bana bu çalışmanın yapılması için bir görev verse ve ben de bunu her türlü sorumluluğu üstlenerek yapabilsem. Bu namussuz ve hain yapının ve onun kan bağına dayalı türevlerinin o dönemlerde ellerinde tuttukları devlete paralel güçlerine dayanarak belki sicillerini bozarak kirletmeye çalıştıkları milyonlarca vatan evladı vardır. Acil olarak bu durum da derin bir incelemeye tabi tutulmak zorundadır.

Bu satılmış hain yapının kesinlikle iddia ediyorum, her şehrimizde aktif olarak çalışan infaz timleri bulunuyor. Özellikle büyük şehirlerimizde gerçekleştirilen çok komplike saldırıların arkasında bu timler var. Bunlar bulundukları şehirlerin gerçekleştirilecek eylemler açısından güvenlik açıklarını çok iyi biliyorlar ve kullandıkları taşeronları da öyle yönetip yönlendiriyorlar. Kurmuş oldukları infaz timlerinin yönetici lider kadrosu çeşitli yapılar içerisinden cımbızla seçilmiş çok özel kişilerdir. Bu kişiler 12 Eylül sonrasında alabildiğine zenginleştirilmiş ve bir çok açıdan güçlendirilmişlerdir. Asıl uyumayan hücreler bunlardır. 12 Eylül öncesi ve sonrasının birçok suikast ve nedenleri anlaşılamamış operasyonlarının arkasında bu timlerin olduğunu biliyorum. Çünkü bu timlerin çok derin ve çeşitli olan faaliyetlerinin kurbanlarından birisi olacaktım, ancak Rabbimin de yardımıyla oynamak istedikleri oyunlar hep boşa çıktı. Ancak bana çok zararlar verdiler, üzdüler, hayattan küstürdüler, ağır bedeller ödettiler. Çok uzun yıllar öncesinden bu konuları yazıp çizen ve deşifre olmalarına çalışanlardan biri olduğum gerçeğini belirtmek istiyorum. Bu iddiaları çok sağlam bir şekilde temellendirebilirim.

Çalışan kamu kurum ve kuruluşlarında bahse konu vatansever şahsiyetler; halâ işbaşında olan muhtemel kripto paralel yapılar tarafından sistemden uzak tutulmakta, zayıf düşürülmekte ve etkisizleştirilmektedirler. Bu duruma fırsat vermek, devleti ve milleti zaafa düşürmektir. Devletin elini ve kolunu iş göremez hale getirmektir. Aziz milletimizin kan içici düşmanlarının kucağında oturup, her gün binlerce Müslüman’ın ocağına şivan düşüren, demokrasi ve insan haklarını getireceklerini söyleyerek harabeye çevirdikleri İslâm coğrafyalarındaki kızlarımızın ve kadınlarımızın ırz ve namuslarını talan eden, taş üstünde taş, hareket eden gövde üzerinde baş bırakmamaya yeminli olan Siyonist ve haçlı Okyanus ötelerinde saltanat sürerek o zalimleri nefeslerini nefesine katan, akıttıkları Müslüman kanını su yerine içenlerin sularını içen ve yediklerinden gönül rahatlığıyla yiyen FETÖ terör örgütü lideri ve onun kucağında oturanların din, namus, vatan ve millet kaygılarının olması beklenemez. Eğer öyle olsaydı; onların suyundan içmeyi, yedilerinden yemeyi, alıp verdikleri nefeslerini nefeslerine katmayacak ve her ne olursa olsun, kendi ülkelerinde yaşamak arzusunu taşırlardı.

O zalimler kendi yaptıklarının ne kadar büyük bir vatan hainliği olduğunu ve birilerinin mutlaka buna karşılık vereceğini biliyorlardı ve onun için bu topraklara ayak basamıyorlardı. Nasıl ki geciken adalet adalet olmazsa, bu satılmış hainlerle olması gereken devlet ve millet mücadelesi de asla geciktirilmemelidir. Mutlaka bitirilmelidir. Bu mücadelede herhangi bir zaaf telâfisi çok zor sıkıntılara neden olacaktır. Ne olur Allah aşkına şu yazımı okuyan bir yetkili var ise sesime kulak versin. Düşüncelerimin bir temelinin olabileceğine ihtimal versin. 15 yıldır kendi çabamla daraltılan alanlarda çırpınıp duruyorum. Bir şeyler yapamadan bu dünyadan göçersem gözlerim açık gidecek. Rabbimin bana bunun hesabını soracağından da korkuyorum.

Her zaman olduğu gibi sevgi ve saygılarımla.

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

FaceBook

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir