» Kumpasa Hep Birlikte Maruz Kalmışız

Kumpasa Hep Birlikte Maruz Kalmışız

Şu sözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aittir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ergenekon ve Balyoz davalarını kast ederek Harp Akademileri Komutanlığı'nda 19 Mart 20015 tarihinde yaptığı konuşmada "Operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı. Kurumlarımızın içinde örgütlenmiş, güçlü medya desteğiyle teçhiz edilmiş bir yapının, Türkiye'yi ele geçirmek için yürüttüğü bir kumpasa, bir darbe teşebbüsüne hep birlikte maruz kaldık” açıklamasında bulunmuştur.
Paylas
Kumpasa Hep Birlikte Maruz Kalmışız
Konuk Yazarlar - 21 Mart 2015, Cumartesi 11:27:53
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri Gündemi değerlendirdi.

Kumpasa, Hep Birlikte Maruz Kalmışız!

Şu sözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aittir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ergenekon ve Balyoz davalarını kast ederek Harp Akademileri Komutanlığı'nda 19 Mart 20015 tarihinde yaptığı konuşmada "Operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı. Kurumlarımızın içinde örgütlenmiş, güçlü medya desteğiyle teçhiz edilmiş bir yapının, Türkiye'yi ele geçirmek için yürüttüğü bir kumpasa, bir darbe teşebbüsüne hep birlikte maruz kaldık” açıklamasında bulunmuştur.

Şu sözler de 16 Temmuz 2008’de Başbakan Erdoğan tarafından söylenmiştir: “savcı millet adına vardır, iddia makamı millet adına ordadır, biz de millet adına evet hakkı aramanın hakkı savunmanın gayreti içindeyiz, eğer bu anlamda savcılık ise evet savcıyım”.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürmüş; “Samimiyetle ifade ediyorum; eski Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı. Tereddütlerimi, itirazlarımı o dönemde bu işin sorumlularına ifade ettim, hatta kamuoyu önünde de dile getirdim".

AKP, Hakan Fidan İçin Yaptığını İlker Başbuğ İçin Yapmamıştır!

Hatırlayalım, MİT Müsteşarı ile ilgili olarak aynı yapı tarafından başlatıldığı iddia edilen soruşturma dolaysıyla Tayyip Erdoğan büyük bir tepki koymuş ve Hakan Fidan’ı sahiplenmişti. Şöyle demişti:"MİT olayındaki gelişmelerde sessiz kalmak mümkün değil. Benim sır küpüm. Türkiye Cumhuriyeti devletinin sır küpü. Türkiye’nin geleceğinin sır küpü. Uluslararası alanda bu görevi yapanlar ajan olarak nitelendirilir”. Hatırlanacağı üzere Erdoğan, Hakan Fidan ile ilgili olarak üç gün içinde TBMM’den şahsa özgü yasa çıkararak Fidan’ı savcıların elinden aldırmıştı.

TSK’ya yönelik olarak kendi yaptığı değerlendirmeyle “kumpasa, darbe teşebbüsüne” sesiz bile kalmamış, bu davanın savcısı olduğunu söylemiştir. Zamanın Başbakanı Erdoğan, birlikte mesai yaptığı Genel Kurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve arkadaşlarıyla ilgili olarak Hakan Fidan için yaptığını yapmamıştır.

AKP zihniyeti böyledir, yaptığı haksızlıkların hesabını vermek yerine, suçu eski ortağına ihale etmek suretiyle işin içinden sıyrılmaya çalışıyor. Günah çıkarmakla, üzüntü ifade etmekle AKP, TSK özelinde millete verdiği zararın bedelini ödemiş olmamaktadır. AKP iktidarı ve konuyla ilgili bütün yetkilileri TSK üzerinden yürüttüğü zulüm politikasının hesabını vermeden bu dosya kapanmayacaktır.

Cemil Bayık: Orduyu Silivri’de Biz Yargılattık!

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Silivri yargılamalarına gönderme yaparak “Eğer PKK büyük bir direniş ortaya koymamış olsaydı Türk ordusu hiçbir zaman AKP karşısında geri adım atmazdı. AKP o mahkemeleri geliştiremezdi. Hatta o mahkemelerde AKP yargılanırdı.” dedi.

Bayık’ın bu ifadeleri TSK’ya karşı yürütülen kumpasın boyutlarını ve içeriğini deşifre eder niteliktedir.

AKP’nin “Çözüm Süreci” Milli de Değil Yerel de Değil!

AKP’nin Oslo’da üçüncü ülkelerle gizli yürüttüğü süreç deşifre olduktan sonra AKP bu defa “çözüm” adını verdiği süreci kısmen açık yürütmeye başlamıştır. AKP yöneticileri her fırsattan istifada ederek çözüm dedikleri sürecin milli, Türkiye’ye özgü ve yerel olduğunu, gerçeklere aykırı biçimde dillendirmeye başladılar.

Kandil’deki terör organizatörü Cemil Bayık, AKP ile yürüttükleri “Çözüm Süreci”nin milli ve yerel olmadığını şu gerekçelerle ifade etmektedir.

“Bir kere Kürt sorunu sadece Türkiye’nin bir sorunu değil. Kürtlerle Türk devletinin ve hükümetlerinin arasındaki bir sorun da değil. Ortada bunu aşan bir sorun var.

Türkiye’yi ilgilendirdiği kadar Ortadoğu’yu ve hatta uluslararası alanı ilgilendiren bir sorun var. Kürdistan parçalanmış bir ülke ve halktır. Her bir parçası da bir başka devletin egemenliği altındadır. Hepsi de sahip olduğu parça üzerinde politika yürütüyor. Bu devletlerin uluslararası alanda çeşitli güçlerle de ilişkisi var. Hem bu açıdan herkesi ilgilendiriyor hem de bu sorunu ortaya çıkaran, ağırlaştıran uluslararası bölgesel nedenler var.

Bölgede önderliği alan ABD var. NATO ülkesi olan Türkiye, Avrupa Birliği adayı ve İslam Birliği Teşkilatı’na üye. Dolayısıyla bu sorun bütün bu yapıları ilgilendiren bir mesele haline gelmiştir. Türkiye ile herhangi bir sorunu çözmek ABD, NATO, AB ve İslam Birliği Teşkilatı ile bir sorunu çözmek anlamına geliyor.  Kısacası dünyanın bütün güçleri bu sorunun içindeyken Türkiye’nin milli ya da yerel çözüm demesi gerçekçi değil.”

“Kürt Sorunu” ve “Çözüm süreci” diye diye farkında olarak ya da olmayarak AKP olguyu uluslararası bir sorun haline getirmiştir. Kandil ya da Sincar’da ABD’li danışmanlarla birlikte hareket eden, Kobani’de ki IŞİD mevzilerine ABD uçaklarının yaptığı hava saldırıları sırasında PKK’lılarla ABD’li subayların koordineli çalıştığı bilinmektedir. Bölgeyi askeri ve siyasi yönden dizayn eden ABD’nin AKP ve İmralı’nın çözüm sürecine bigane kalması düşünülemez.

AKP, hiç bitmeyecek bir çözüm sürecini başlatarak ve bunu uluslararası bir sorun haline getirerek, süreci çok tehlikeli bir aşamaya taşımıştır.

Tahrik, Kışkırtma ve Meydan Okumak!

Bölücü güruh son zamanlarda tehditkâr, kışkırtıcı ve provoke edici bir biçimde konuşmaktadır.

HDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, “8 Haziran'da eğer bu parti barajı yıkmadıysa ve bu parti iktidara yeniliyorsa, o gün kıyamet kopacak, kıyamet. Kimse kendini kandırmasın ve aldatmasın. Açık ve net söylüyorum" diyor.

Ağrı Belediye Başkanı BDP'li Sırrı Sakık, geçen yılki Nevruz'da batıda 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diyenlere, "Generali olsanız ne yazar, it sürüleri" dediği için hakkında dava açıldığını söyleyen Sakık, "Buradaki polisler, çekim yapanlar, not tutanlara aynı şeyi tekrarlıyorum. Onlar it sürüsüdür, onlar bu halka düşmandırlar" dedi.

Cemil Bayık, “Kürt Sorunu Yoktur” dediği iddiasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağır hakaretlerde bulunmuştur.

AKP “çözüm” adı altında bölgede devletin çöküş sürecini bütün iştahıyla yürütürken Türk Milleti de tehdit, şantaj ve saldırılara karşı korumasız bir konumda tutuluyor.

Güneydoğu’da Nevruz bahanesiyle sokağa sürülen bölücüler Türk bayrağının gönderden indirilip yakmaya çalışıyor. Alanlara PKK paçavraları asılıyor. Kürsülere çıkan bölücü militanlar meydan okuyor, bölücülük yapıyor ve Öcalan’a özgürlük istiyorlar.

AKP iktidarı, Öcalan’a katillerden sekretarya, akillerden de izleme komitesi kurarak 7 Haziran’a kadar vaziyeti idare etmeye çalışıyor.

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

İLGİNİZİ ÇEKECEK HABERLER

Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLARİçerik Yükleniyor...

FaceBook

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir