» Anayasa Oyunu-Rasim Siyah

Anayasa Oyunu-Rasim Siyah

Fricdriche Neitzsche (1844-1900) yılları arasında yaşayan Alman filozof diyor ki; Cahil bir toplumu özgür bırakıp kendine secim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir secim yapamaz. Sadece secim yaptığını zan eder. Cahil toplumla secim yapmak; okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmakça bir davranıştır. Böyle bir secimle gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan acımasız ve zalim madrabazlardır.
Paylas
Anayasa Oyunu-Rasim Siyah
Yaşam - 18 Şubat 2016, Perşembe 08:51:03
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Günümüz Türkiye’sinde özgür bırakılan toplumun cahilleştirilmesi ile başlatılan siyasi değişimlerle kendilerini cahil topluma seçtiren madrabazlar egemen güç haline gelerek Türkiye Cumhuriyeti Devletini içinden çıkılması zor  badirelere sürüklemişlerdir. 95 yıllık her türlü yapısal geleneklere sahip olan Türk Devletini yok saymakla işe başlayan, din ve siyaset cambazları siyasi istikballerinin temini için yeni bir devlet kurma hevesine kapılmışlardır. Türk Milletinin gafleti sonucunda oluşturulan AKP; tamamen emperyalist bir projedir. Bu projeye dayalı olarak 2002 seçimlerinde %34 oy almıştır. Emperyalizmin her türlü çıkarına hizmeti görev sayan AKP, siyasi menfaat temini için devletin tüm kaynaklarını kullanarak, hak, hukuk, gelenek ve milliyet tanımayan bir idare edenler sınıfı oluşturmuştur. Bu gayri meşru idare edenler sınıfı, siyasi geleceklerini garantilemek için yeni bir anayasaya ihtiyaç duymaktadırlar. Kendilerini devlet kurucu iradesine sahiplermiş  gibi görüyorlar.

ABD Başkan yardımcısı Biden; hükümete mensup ve diğer bazı meclis üyelerini İstanbul’da yuvarlak masa etrafında toplayarak, içinde Türk olmayan, Türk tipi bir anaysa yapacaksınız. Diye emrediyor. Bu anayasanın nasıl olacağı henüz bilinmemektedir. Bilinen bir durum vardır. O da anayasanın ABD’nin istediği doğrultuda olmasının teminidir. Peki;  ABD nasıl bir anayasa  istiyor? Kısacası ABD’nin dikte ettirdiği anayasa, AKP hükümetinin teklif ettiği anayasadır. Bu anayasada Türklük ve Türk Milleti kavramı olmayacaktır. Özerk cumhuriyetlere ayrılmış, federalizme dayalı bir devlet yapısı önerilmektedir. Yani Türkiye Cumhuriyetinin, karşı bir devrimle sona erdirilmesi amaçlanmaktadır. Diğer yandan tarikatlara, cemaatlere ve her türlü misyoner faaliyetlere anayasal bir statü tanıyarak dinin siyaseten, daha aktif bir şekilde kullanılması hedeflenmektedir. Ayrıca AKP iktidarları süresince yaptıkları yolsuzluk, hırsızlık, hukuksuzluk, vatana ihanet gibi işledikleri anayasal suçlardan sorumlu tutulmamalarını teminat altına almak için yeni bir anaysa, kendilerine göre hayati öneme haizdir.

Menfaatleri doğrultusunda siyaset yapan AKP Türk Milletine anayasa yapabilir mi? Anayasa hukuku ve teamüller açısından bu mümkün değildir. Yeni bir anayasa yapmak mevcut anayasaya aykırıdır. TBMM’nin varlığı mevcut anayasanın teminatı altındadır. Mevcut anayasayı yok saymak TBMM’nin de ilga edilmesini gerektirir. Özet olarak bu meclis anayasa yapamaz. Ancak anayasada bazı değişiklikler yapabilir. Mevcut TBMM’nin %60 Türk değildir.  Bu durumda bu meclis Türk Milletine anayasa yapma vasfına sahip değildir. Yani bu TBMM’si kurucu asli unsuru temsil ettiği kabul edilse dahi, devlet kurucu bir meclis değildir. O halde kurulan yeni anayasa yapma komisyonu anayasal dayanaktan yoksundur. Bu nedenle anayasal suç işlemektedirler. Siyasi ümmetçiliğe ve kozmopolit ideolojiye dayalı anayasa isteyenler, bu istekleri altında ezileceklerdir.

CHP ve MHP’nin anaysa komisyonunda olmaları meşru olmayan anayasayı yapma işlemini meşrulaştırmanın derdine düştükleri imajını vermektedirler. Derhal ve en kısa zamanda o komisyonun dağıtılması gerekmektedir. Kesin olmamakla beraber bu yönde eğilimler vardır. Ümidim ediyorum; Türk Milleti olarak gereken hassasiyetlerin mevcut iktidara kaşı gösterilmesi idraki içinde oluruz. Temennim o dur ki; Türk Milletinin başına bela olan AKP ve hükümetinin  devamından sürekli itibar kaybeden devletimiz en kısa zamanda bu iktidardan kurtulur. Aksi halde çok daha fazla bedeller ödemeye, zorunlu olarak devam edeceğiz.

Em.Öğr.Gör. Rasim SİYAH

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

FaceBook

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir